strona główna   kontakt

nadruki na koszulkach

pod nadruk:

koszulki
bluzy

S I T O D R U K B E Z P O Ś R E D N I   zobacz cennik nadruków na bluzach
      zobacz cennik nadruków na koszulkach
zastosowanie: odzież, parasole, torby, wykroje czapek

To najpopularniejsza z metod nadruków na koszulkach . Wydruk jest tworzony przez przetłaczanie farby na podłoże przez specjalnie wcześniej przegotowane szablony, nazywane matrycami czy też sitami.
Przy tej metodzie każdy kolor nakładany jest na oddzielnie i do każdego koloru musi być wykonana oddzielną matryca.
Przygotowanie matrycy polega na przygotowaniu kliszy drukarskiej , a następnie metodą naświetlania naciągniętej na siatkę  światłoczułej emulsji.  Koszt wykonania kliszy i matrycy dla jednego koloru wynosi 40 zł.
Po wykonaniu matrycy tzw. przygotowalni sam druk tą metodą jest stosunkowo tani.
Koszt nadruku sitodrukiem jest uzależniony od ilości druku, jest to bardzo odczuwalne przy koszcie matryc, gdzie jest stały koszt i przy większym nakładzie rozkłada się na większą ilość i na szt. jest mniejszy.
Do sitodruku na koszulkach używamy głównie farb plastizolowych, wodnych i rozpuszczalnikowych. Stosując farby puchnące, wypukłe, istnieje również wiele farb dających efekty specjalne.
Na dzień dzisiejszy jest to najbardziej popularna i trwała metoda druku na koszulkach.


S I T O D R U K T R A N S F E R O W Y zobacz cennik nadruków na bluzach
      zobacz cennik nadruków na koszulkach

zastosowanie: bluzy, parasole, torby, czapki, odzież robocza

Metoda ta polega na wykorzystaniu druku sitodrukowego na specjalnym popierze transferowym w odbiciu lustrzanym, a następnie przeniesienie nadruku przy użyciu prasy transferowej  na koszulkę, bluzę , parasol, czapkę czy inny materiał.
Metodę tą stosuje się głównie do nadruków umiejscowionych w trudnodostępnych miejscach, na których trudno wpasować nadruk przy użyciu klasycznej metody druku bezpośredniego.
Metoda ta również jak przy bezpośrednim nadruku wymaga wykonania matryc sitodrukowych


F O L I A F L E X   zobacz cennik nadruków na bluzach
      zobacz cennik nadruków na koszulkach

zastosowanie: odzież, parasole, torby, czapki

Do nadruku na materiale przy niewielkich nakładach wykorzystuje się często metodę foli transferowych, najbardziej popularne to folia flex (gładka) i flok (meszek) oraz wiele z efektami specjalnymi.
Metoda to nie wymaga wykonywania specjalnych matryc do druku, wystarczy mieć tylko dobrze przygotowany materiał graficzny w grafice wektorowej.
Folia jest wycinana na ploterach tnących , a następnie przenoszona na materiał pod prasami transferowymi, można wykonać tą metodą pojedynczych  sztuk nadruku.
Folia flex daje bardzo dobre krycie kolorów oraz charakteryzuje się ostrymi krawędziami wydruku.
Głównym kosztem przy wykorzystaniu tej metody jest sama folia, w związku z czym wielkość nadruku ma duże znaczenie na jego koszt.
Tą metodą na ogół wykorzystuje się do prostych, nieskomplikowanych wzorów np. napisów.


H A F T     zobacz cennik nadruków na bluzach
      zobacz cennik nadruków na koszulkach

zastosowanie: odzież, czapki

Haft komputerowy jest wykorzystywany głównie do zdobienia grubszych materiałów.
Pod każdy haft podkłada się dla usztywnienia materiału kilka warstw fizeliny co daje wzmocnienie materiału i nie pozwala na ściąganie materiału przy  procesie haftu.
Przy tej metodzie koszt nie jest uzależniony od ilości kolorów lecz od ilości uderzeń nici, co wpływa na zużycie nici jak i czasu pracy maszyny, największe haftu potrafią zająć maszynę nawet do godziny.
Z względów technicznych tańszy jest haft na wykrojach niż na gotowych uszytych produktach.
Z powyższych względów koszt wykonania haftu jest obliczany indywidualnie do każdego projektu.
Dokładny koszt można podać po wykonaniu programu do maszyny haftującej, jest to program przygotowywany przy użyciu specjalnych programów tworzący w języku odczytywanym przez maszynę hafciarską.
Koszt wykonania takiego programy w zależności od skomplikowania wzoru może kosztować od 50 zł nawet do 150 zł.
Program do maszyny haftującej jest wykonywany w skali 1:1 i przy hafcie możemy go zmieniać o 10%, przy większych zmianach wielkości należy wykonać oddzielny program.


  strona główna   kontakt